Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Matovič sa musí rozhodnúť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

re: 1553084
Obľúbená somarina, ktorej autorom je Sulík a ktorú ste nadšene prevzali. Bugár a aj Procházka sa po voľbách rozhodli pre najlepšie riešenie, nie najhoršie. Stačí ak si položíte otázku, čo bolo motívom konania Sulíka a Matoviča pred voľbami, a čo motívom po voľbách a skúsite pouvažovať aké asi mohlo byť to lepšie riešenie. Sulík aj Matovič vedome pre voľbami znižovali preferencie možným koaličným partnerom, stranám Most-Híd a Sieť, nikdy sa tým netajili, a pokiaľ by Bugár a Procházka konali inak, teda by odmietli byť v dnešnej vládnej koalícii tak by s dosť značnou pravdepodobnosťou v predčasných voľbách obstáli dokonca horšie, pravdepodobne by sa do parlamentu ani nedostali, a Smer by v zmysle toho ako sa rozpočítavajú hlasy, bol na tom v dôsledku podstatne lepšie. Takže podľa toho scenára o ktorý sa Sulík s Matovičom usilovali, by na tom bol Smer s veľmi vysokou pravdepodobnosťou ešte o čosi v lepšom postavení. A po rokoch pri ďalších voľbách osvedčený scenár opakujú. Pokiaľ by sa do parlamentu Most-Híd a Sieť nedostali, vyhrala by vari SaS s OĽaNO predčasné voľby? Ani náhodou, v takú somarinu neveria ani autori toho bludu o zradcoch, zapredancoch, skrachovancoch. (Ak ten slovník pripomína slovník Rudého práva, asi to vinou Rudého práva nebude). Tak o čom ten blud, ktorý tu šírite aj Vy, vlastne je? Ak ich rozhodnutie ísť do koalície so Smerom bolo zlé, prečo nikto nikdy nedal aké riešenie by bolo lepšie a to vrátane všetkých dôsledkov? (Paralela so Sulíkovým bludom o povalení vlády, že bez spojenia hlasovania by bolo čosi inak a lepšie, asi náhodná nebude). Ak niekto chce poraziť Fica, tak sa musí usilovať o to, aby vyhral voľby. Chcú vôbec SaS a OĽaNO vyhrať voľby? S kým a aj s čím? Koaličný potenciál majú veľmi nízky, a počty členov týchto strán spolu s vedomou snahou ich počty nezvyšovať, tiež naznačuje čosi iné. Ono byť v takej opozícii má tiež svoje výhody. O rozdelení štátneho príspevku politickým stranám rozhoduje len zopár osôb, pri malom počte členov sa nemôže stať, že niekto odhlasuje iné vedenie strany a politická zodpovednosť za svoje návrhy absolútne žiadna, Lenže tu o nejakej zrade princípov a vadných charakteroch asi nikto ani neuvažuje. Na vine sú predsa tí druhí...
Klamm
< 1 2

Kolaborácia s fašistickým mafiánskym

Smerom je vždy najhoršia možnosť. Všetko ostatné je lepšie.
A zvyšok sú len drísty.
 

re: 1553084

Takže ak svojim postojom Sulík s Matovičom pomohli k moci koalícii Smer, SNS, Most-Híd, Sieť, a teraz opozícia tým svojim "principiálnym" postojom robí všetko pre koalíciu Smer, SNS, ĽSNS, vopred avizujúc, že iná možnosť pre nich nie je, tak to je tá Vaša najlepšia možnosť?
 
Hodnoť

 

na to aby matovic robil to co robi nemusi byt v parlamente a zaberat miesto tym ktori su schopni vladnut v pravicovej vlade. Vsetci ti co ho volia - volia zial ficovu vladu. Nevidim jediny dovod preco by mal byt /alebo je Matovic prinosom v parlamente. Vid moju prvu vetu.
 

Si úplne mimo, alebo nie si

a potom si demagóg najhrubšieho zrna.
 
Hodnoť

Pochopil som dobre?

"Generál Igi" potrebuje nepriateľa, aby mal proti komu bojovať? Ak ho porazí, "vyrobí" si nového?
 

Ano, takto scestne to napísal

demagogický bloger.
 
Hodnoť

... nemáš ani potuchy o čom píšeš ...

... ale píš, veď si študent ... a píš hodne :-) ...
 
Hodnoť

Autor článku, včera som si pozrel

aktuálne preferencie politických strán. Smer - SD niečo vyše 22 percent. Na druhom mieste ĽSNS (okolo 12 percent). A treba pripomenúť, že tieto percentá sú v skutočnosti ešte vyššie, lebo mnoho respondentov počas rozhovorov s anketárom klame. Nechcú povedať, že budú voliť Smer - SD, či ĽSNS, pretože pred anketárom nechcú byť za čudákov.

A to ešte porastú preferencie pre bizarné subjekty ako Vlasť, či Sme rodina. Predstavitelia Sme rodina sa vôbec netaja, že pojdu s "každým kto bude pracovať pre Slovensko". To znamená, že aj s ĽSNS.

Autor, už rozumiete? V podstate je rozhodnuté. Mentálny stereotyp státisícov obyvateľov tejto "ťažko skúšanej krajiny" sa nachádza niekde medzi rokmi 1939 až 1969". Neznášajú 21. storočie, pretože je pre nich príliš komplikované. Nerozumejú súvislostiam, zrýchleniu tempa plus u nich funguje rovnostárstvo, sociálna závisť, latentný rasizmus, antisemitizmus. Volia a budú voliť politických odporcov 21. storočia, odpocov Novembra 1989.

Igor Matovič je len fragment udalostí. O 50 rokov nebudú ľudia vedieť, či išlo o politika opozičného subjektu, alebo amatérskeho hokejistu, ktorý hrával tenis za klub včelárov.

v Smere - SD a v ĽSNS môžu "nebesiam" ďakovať za to, že "nejaký" Matovič existuje. Zvyšuje preferencie pre každého tlčhubu, ktorý trieska do stola a sľubuje "poriadok".

Autor textu na blogu, už je vymaľované. Po voľbách v roku 2020 nastane Orbanizácia na slovenský spôsob.
 

Väčšinou píšeš rozumne a k veci,

ale väčšie, ako tvoje ego, je len tvoja arogancia a nafúkanosť.

Autor, už rozumiete?
 
Hodnoť

Keby ešte chodil oblečený vo vrecovine

ako nejaký Kapistrán, to by bolo iné "delo".........Matovič sa v rámci parlamentných volieb vždy ponúka zo zadnej pozície volebnej kandidátky. Dokážeme si vôbec predstaviť vo svojích prešpekulovaných pragmatických gebuliach, čo vlastne ten človek takýmto postojom demonštruje ?
 
Hodnoť

Z môjho pohľadu

p.Matovič nie je politik.Je to človek,ktorý mal na to,aby sa dostal medzi tých,ktorí ho svojou falošnosťou a nepoctivosťou značne dráždia a dáva im to patrične najavo.Pred jeho vytrvalosťou a odvahou klobúk dolu.Takýchto ľudí potrebujeme ako soľ.Má môj hlas.
 

 

Spolu s nim volis automaticky bigotakov, ktorych hlavna starost su potraty a LGBT. Ved sa pozri, co si taha na kandidatku.
 
Hodnoť

 

Žeby sme boli odsúdení na ešte jedno štvorobdobie s čudákmi a zlodejmi? Nechce sa mi tomu veriť, pretože ak skutočne o niečo išlo, tak sa slováci dokázali vzchopiť a predsa len, ono sa to nezdá, ale rozumných je stále viac, pretože inak už by sme dávno, ale dávno boli definitívne k keli. Totižto ak teda príde el harabi s vlasťou a získa nad 5 %, tak nutne musí ubudnúť birmovanému, koktavému, či staviteľovi stožiarov. Predsa nikto zo sas, či oľano tomu hlas nedá, tak ako kiskovi nikdy nedá hlas ficovca, či mizík. Však už je to rozdelenie jasné 2 desaťročia a niečo, že tu prebieha boj milióna dvestotisíc, proti miliónu dvesto tisíc a ostatní sú nevoliči, ale je úplne jasné, že ak by sa teda rozhodli ísť voliť, tak trom vyššie menovaným a vlasti to rozhodne nedajú. Viem, že dostať ich všetkých k voľbám je veľmi ťažká úloha, ale sto tisíc by sa unúvať mohlo a stačilo by samozrejme. A keďže by sa už nemal opakovať prúser s Radičovou, tak 4 roky by možno stačili na vyčistenie chlieva, resp. by sme sa aspoň pohli na cestu normálnosti. Takže ctená opozícia, vybodnite sa na voličov nímandov a jednoznačne sa pohnite k tej stotisícke doposiaľ nevoliacich. Myslím, že sa to dá zvládnuť, u seba som už začal, kamarát doposiaľ počas volieb relaxoval/spolu s rodinou sa doposiaľ nezúčastnil nijakých volieb a to ani starostu/ ale včera videl humenčana tamáša a prehlásil, že teda b..a jeho dosť a 29.2 sa ide, aj keby cigánčata padali. Samozrejme presviedčal som ho neskutočne dlho, ale teraz to stojí za to. Keby len každý desiaty z nás získal jedného nového, tak to dáme. Myslite pri tom na svoje deti a na svoje vnúčence a pôjde to. pekný deň.
 

denaturák, píšete: "...rozumných je

stále viac...". Ako ste sa k danému "poznaniu" dopracovali?

Prieskumy verejnej mienky totiž naznačujú, že voľby v roku 2020 dopadnú podobne "úžasne" ako tie v roku 2016, či dokonca v roku 2012. Nebude síce jednofarebná vláda, no vláda technokratov a trieskačov do stolov je takmer istá.

Ak by aj vznikla vládna koalícia zo strán súčasnej opozície, kde beriete presvedčenie, že "by sa už nemal opakovať prúser s Radičovou..."? Rok 2011 sa práveže kľudne zopakovať môže. Pravdepodobnejšia je však verzia vládnutia technokratov a trieskačov do stolov.

Plus chcem pripomenúť, že čím väčšia účasť vo voľbách bude, tým väčšia šanca pre Smer - SD, ĽSNS, SNS, Harabina a spol. Mobilizácia určitej časti dedinského prostredia môže byť zničujúca.

Bratislava a jej 10 000 intelektuálov, pseudointeletkuálov, umelcov, vedcov, novinárov, spisovateľov, básnikov, profesorov (...) výsledok a dôsledok volieb nezachránia.

A treba pripomenúť, čo tu už písané bolo: mnoho respondentov nechce v prieskumoch verejnej mienky povedať anketárom svoje skutočné názory na jednotlivé politické strany. Takže Smer - SD môže mať vo voľbách (povedzme) 25 až 27 percent, ĽSNS 13 až 14 percent, SNS 9 percent, atď.

Nehovoriac o stranách rozfranforcovanej opozície, ktoré budú padať úmerne so svojou snahou o zvyšovanie sebadeštrukcie.

Čiže myslieť na svoje deti a vnúčence nestačí.

Pôjde to, až sa naučíme hĺbavejšie premýšľať.
 

... posledná veta príspevku ...

... je to pravé orechové ...
 

< 1 2

Najčítanejšie


 1. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficová kurtizána a Čižnár-Gašparovičoví protežanti 10 024
 2. Stanislav Martinčko: D. Saková včera na Jojke, ako práva blondínka!!! 1 847
 3. Elena Antalová: Pán Mečiar, ďakujeme! 1 643
 4. Ida Tittelová: Florencia - fascinujúca a vianočná 1 516
 5. INEKO: Počet mostov v zlom stave sa za 5 rokov zdvojnásobil 1 489
 6. Martin Borguľa: Cestovný ruch na Slovensku krváca. Dokedy to vydrží? 1 295
 7. Rudolf Pado: Posledný výstrel Rudolfa Pada 1 280
 8. Maroš Chmúrny: Boj o Demänovskú dolinu a slobodu 1 025
 9. Michal Madaras: Igor Matovič - histrión par excellence 997
 10. Anežka Richtariková: „Nie ste učitelia, ale zbabelé hyeny,“ 715

Rebríčky článkov


 1. Miroslav Binčík: Deti, kto sa nezmestí na javisko, pôjde do sakristie
 2. Dušan Seberíni: Bájka o besnom kocúrovi
 3. Miriam Studeničová: Nepokoj duše
 4. Štefan Vidlár: Pán predseda vlády!
 5. Erik Koncz: Hont a jeho dejiny. Je potrebné sa venovať aj dejinám tohto regiónu?
 6. Vladimír Bohm: Na čo ukazujú útoky vo Viedni?
 7. Zuzana Križanová: Maličkosti, ktoré stoja za to
 8. Rastislav Hrušovský: Boh Ty a budúcnosť. alias : moje poznanie Boha
 9. Jaroslav Polaček: ZIMNÁ ÚDRŽBA. DALŠÍ DÔKAZ, ŽE MESTO ZAČÍNA FUNGOVAŤ LEPŠIE A SMART
 10. Michal Cimmermann: Núdzový stav nemožno naťahovať ...


Už ste čítali?